Jak na krásné rty

Když má žena namalované rty, přitahuje tím nevelkou pozornost mužů. Ne nadarmo se říká, že rtěnka ženě přidá na atraktivitě a kromě toho také na sebevědomí. Dokonalých rtů ale nelze dosáhnout pouze rtěnkou. Rtěnka, která je výrazná, často zvýrazní všechny nedokonalosti. Je proto důležité, aby každý z nás o své rty řádně pečoval.

vlasy na rtech

Je potřeba se o ně starat hlavně v zimním období, jelikož potřebují každodenní péči. Je zapotřebí odstraňovat všechny šupinky a to nejlépe peelingem. Vystačit si ale můžete i s kartáčkem na zuby. Krouživými pohyby rty prokrvíte tak, jak potřebujete.

Po tomto zákroku je třeba na ně aplikovat balzám na rty, který se dokáže během chvilky vstřebat. Jestliže vás trápí velmi suché rty, měli byste balzám aplikovat i před spaním.

Při výběru samotného balzámu je důležité dbát na složení. Nejlepší je však vsadit na přírodní ingredience, které nikdy nezklamou.
dvě pusy

Použít byste měli primer. Jedná se o podklad pro make-up. Existují dokonce takové, které jsou speciálně pro rty. Je natolik skvělý, že rty dokonale vyhladí.

Rty byste měli orámovat tužkou na rty a to nejlépe ve stejném odstínu, jako je rtěnka. Nikdy se nesnažte měnit tvar rtů, protože je kromě toho, že je to velmi nevzhledné, je to navíc u výrazných barev velmi složité. Linky je potřeba dotahovat až do koutků.

Klasickou rtěnkou je možné malovat rty jedním tahem. Jestli máte dostatek času, můžete ji aplikovat pomocí plochého štětečku.

Co se týká tekutých rtěnek, je mnohem lepší je nanášet dvakrát, aby déle vydržely.

Jestliže chcete, aby vám rtěnka vydržela, co nejdéle to půjde, použijte konturovací tužku jako podklad. Rtěnka díky tomu lépe přilne.

Pokud si při výběru odstínu nejste úplně jistá, pak byste ji měli prvně vyzkoušet na prstu.

Myslete na to, že rty, které jsou příliš tmavé nebo matné, jsou v dnešní době trendy. Přidávají ale na věku a přísnosti. Ne všem mužům se líbí tak, jak si ženy myslí.

Mnohdy je mnohem lepší naslouchat intuici a nepodřizovat se módním trendům.