Váš bazén bude dokonale čistý


Návštěvy bazénů jsou pro většinu lidí naprosto normální. Koupaliště mívají provozní dobu jakmile jsou venkovní teploty nad 30 stupňů, takže zhruba od půlky května do začátku září. Zejména rodiny s dětmi se chodí koupat, protože vysoké teploty nejhůře snáší právě malé děti. Chodíte se s dětmi bavit do vody? Dáte si k tomu něco dobrého, ale vadí vám dlouhé fronty na všechno? Pak je jasné že byste ocenili domácí bazén.

dno bazénu

Koupili jste dětem nafukovací bazén, ale není to nic co by se dalo použít i pro dospělé? Dětem nafukovací brouzdaliště na doma stačí, ale pro dospělé už je potřeba pořádný bazén. Je zbytečné kupovat levné bazény z hobby marketů, protože vydrží maximálně pár sezon a pak budete kupovat zase další. Místo toho raději hned investujte do kvality a kupte si kvalitní plastový bazén, který vám vydrží desítky let.

Jistě víte že když máte vodu v nějaké nádobě, po čase začne zapáchat. Podobně funguje i voda v bazénu. Jakmile ji nebudete čistit, čeká vás velmi nepříjemné překvapení v podobě zelené zapáchající vody. Zabránit tomu můžete jen používáním kvalitních přípravků, které jsou přímo určeny k čištění bazénů.

žebřík bazén

Kvalitní bazénová chemie je naprostým základem pro údržbu bazénové vody. Každý výrobce bazén vám ji doporučí podle toho, z jakého materiálu je vyrobený jeho bazén. Vždy dodržujte pokyny k použití a hlavně vodu čistěte pravidelně.

Voda musí mít ideální pH aby se v ní nemnožily bakterie. Je důležité pravidelně sbírat spadané listí a další nečistoty, což můžete redukovat používáním krycí plachty a nebo zastřešením bazénu. Čistit se musí i povrch bazénové vany, aby na ní neulpíval lepkavý film. Povrch plastového bazénu se snadno čistí například bazénovým vysavačem, který vám usnadní spoustu práce. Ty nejlepší modely se dají ovládat pomocí přehledné aplikace v chytrém telefonu.