Bydlení v maringotce

V dnešní době hledá velká spousta lidí nějakou vhodnou alternativu k tradičnímu bydlení. Ty alternativy, které jsou řešeny ekonomicky a hlavně ekologicky, jsou těmi nejlepšími. Pokud byste chtěli bydlet levně a zároveň tak, abyste byli co nejšetrnější k přírodě, pak bude pro vás nejlepší volbou maringotka. Lidé, kteří žijí v maringotce, nejsou v dnešní době už jen kolotočáři. Lidí, kteří bydlí v domě, který má kola, je v dnešní době opravdu dost.

opuštěná maringotka

Cena se liší podle stavu, velikosti, vzdálenosti apod. Začínají obvykle na 30 000,-. Při nákupu maringotky je samozřejmě důležité řešit také pozemek. Není totiž tak úplně pravda to, že maringotku můžete postavit kdekoliv se vám jen zlíbí. Nepotřebuje sice stavební povolení, ale potřeba ji ohlásit na příslušném stavebním úřadě. Pokud je užívána jako trvalé bydlení, musí být v souladu s územním plánem obce.

Podle zákona ta maringotka, která je určena k bydlení, nesmí stát v lese či na poli. Maringotku není třeba hlásit pouze v té chvíli, pokud na pozemku stojí rodinný dům.

Určitě je vám více než jasné, že maringotky šetří peněženku. Otázkou ale je, jestli šetří i přírodu. Nejspíše ano, jelikož využívání maringotky snižuje uhlíkové stopy. Přínosem je rozhodně prostor. Obytná plocha má nejčastěji do 20 m^2.
dřevěný domek

Bývá vyrobena nejčastěji ze dřeva, které má mnohem nižší uhlíkovou stopu než cihla nebo beton.

Na topení se nejčastěji používá dřevo. Lidé velmi využívají suchého záchodu a také kompostu.

Tyto domy zajišťují svobodu a představují jednoduchost. Tento typ bydlení nelze vnímat jako omezení, ale jako dobrodružství.

Určitě něco bude na tom, že než mít drahý dům, u kterého se budete stále trápit se splátkami a bude vás celý život pouze stresovat, vám za to tak úplně nestojí. Je mnohem lepší mít bydlení, kde se budete cítit dobře. Něco takového má na psychiku člověka velký vliv.