Stěhujeme se z Prahy na Slovensko


Lidé, kteří žijí mnoho let bez partnera, například ovdověli nebo dosud nikoho vhodného pro partnerství neobjevili, mohou na první dojem budit zdání pohodářů, co si prožívají své události jen sami pro sebe, a co je jen tak nevyvede z míry. Nemají se s kým hádat a dohadovat a vyměňovat své názory, a pokud ano, pak pouze někde mezi kamarády, což ovšem nemívá zásadní dopad na jejich životní styl, pouze pokud si chtějí odtud brát vzor.

panorama Vysokých Tater

A pak se stane, že takový „single“ vyrazí třeba do Vysokých Tater na túru. Ubytuje se v Popradu a cestou po tatranské železnici se v jedoucím vláčku seznámí s půvabnou Slovenkou. Padnou si navzájem do oka a za půl roku je svatba. Slovenka bydlí shodou okolností s rodiči v Popradu, a jelikož ten muž nemá zájem dále přebývat v Praze, koupí v Popradu byt a naplánuje stěhování z Prahy tam, kam jej srdce táhne.

kartonová krabice

Stěhování z Prahy na Slovensko je sice zdánlivě náročné už jen díky té vzdálenosti, protože by se mělo uskutečnit na jeden zátah, nicméně kontaktujete-li spolehlivou stěhovací firmu, může to být spíše dobrodružná jízda s dobrým koncem. Na co byste neměli zapomenout, aby vše klaplo do puntíku?

Administrativa – zatímco se stěhováci postarají o manuální činnost přesunu vybavení vašeho bytu, vy se musíte postarat o administrativu, abyste se nedostali do zbytečných problémů. A bude toho možná až moc – dodavatelé energií, převod bytu, změna trvalého pobytu, nové doklady, zařizování svatby, nahlášení změny adresy atd. Raději si vše zapisujte do poznámkového bloku, abyste na nic zásadního nezapomněli.

Balicí a výplňový materiál – toto mohou zařídit stěhováci, anebo se dá pořídit třeba přes specializovaný e-shop. Nespoléhejte se však na staré noviny a časopisy, důvěřujte raději bublinkové fólii, stretch fólii, kartonové vlně a pevným kartonovým krabicím.

Demontáž nábytku – s rozmontováním nábytku vám také mohou pomoci stěhováci, mívají to běžně v náplni práce.