Udělejte si něco dobrého


Uvařit si dobré jídlo nemusí být otázka několika hodin strávených u plotny. Dnes frčí spíše modernější kuchyně, kterou máte hotovou za chvilku. Dát si tak můžete i lehčí stravu, po které nebudete přibrat tak jako po typické české kuchyni. Naše kuchyně je proslulá omáčkami a knedlíky, případně sladkými jídly, a česká kuchyně nepatří mezi to nejzdravější, co můžete ochutnat. Do české kuchyně pronikají zahraniční jídla, která bývají většinou jednodušší, a tudíž rychlejší na přípravu.

kořenky koření

Spousta Čechů trpí nadváhou, a pokud se to týká i vás, můžete začít s hubnutím. Je třeba si ale stanovit reálný cíl, kterého dosáhnete snáz. Není dobré se neustále vážit, ale je lepší spíše měřit centimetry. K tomu abyste se už příští léto mohli beze studu promenádovat v plavkách u moře, začnete se zdravější stravou už teď. Zkusit si může připravovat ryby, zeleninu na mnoho způsobů, různé placky, luštěniny a tortilly. Aby veškeré jídlo, co si připravíte, chutnalo dobře, musíte ho správně ochutit.

misky koření

Obchody nabízí spoustu druhů koření, nicméně když chcete třeba směs na ryby, uvidíte, že je plná soli. Sůl je ve složení kořenících směsí často na prvních příčkách, což znamená, že je jí tam zbytečně moc. Některé směsi mají dokonce více jak 60 % obsahu tvořený solí. U nás najdete nejen kávu a čaj, ale také lahodné koření z celého světa. Vyzkoušet můžete třeba koření pikantní https://darka-shop.cz/katalog/kvalitni-cerstve-koreni/smesi-koreni/koreni-pikantni, kde najdete soli jen minimum.

Ideální je dosolovat si jídla individuálně, protože při hubnutí je ale i při zdravějším životním stylu je lepší solit méně. Nadbytek soli zadržuje vodu v těle a dochází k otokům, které navíc zvyšují tělesnou hmotnost. Zbavte se nadbytku soli a kořeňte zdravěji. Připravte si třeba lahodná žebírka, řízečky nebo grilovaný sýr, které budou o něco zdravější. Dopřejte si skvělé jídlo, které vs vyjde levněji než v restauraci.