Namibie – země písku a tradice

Namibie je stát v jihozápadní části Afriky. Ačkoliv je poměrně rozlehlá, žije zde pouze 2 miliony obyvatel. Většina z nich se živí zemědělstvím či těžbou nerostných surovin. Velké množství žije stále podle tradičního způsobu života. Především život lidí zvaných křováci, například z kmene San, je plný zajímavostí a patří mezi jednu z vyhledávaných turistických aktivit.
rostlina na poušti

Co si nenechat ujít?

Přesto, že země zatím nemá splněné potřebné předpoklady pro masivnější turismus jako například vystavěné hotely, silnice a tak dále, má velký potenciál. Především příroda je zde unikátní.

Pobřeží kostlivců

Namibijská poušť je jedním z nejsušších míst vůbec. Zároveň patří k nejstarším, což dokládá fakt, že se většina místních hor rozpadla na prach a písek. Protože západní pobřeží omývají vody Atlantiku, kterým se táhne velmi studený mořský proud, nedostává se zemi srážek a poušť tak končí přímo v oceánu. Zvířata, která sem zabloudí, ucítí vodu a v poslední snaze o záchranu života se dobelhají až k pobřeží, kde následně kvůli slané vodě (nepitná) uhynou. Proto pobřeží kostlivců. A název pramení i z množství vraků, které patří lodím, jež ztroskotaly díky nevyzpytatelným proudům a jejich zbytky jsou zde vyplaveny.

Fish River Canyon

Grand Canyon v USA je největším na světě. Druhým největším je právě Fish River Canyon. Ten je na jihu země. V něm můžete nalézt jednu ze živoucích fosílií – rostlinu welwitschii mirabilis.

Národní park Etoša

Leží ve stejnojmenné pánvi na severovýchodě. Tu vyplňuje jezero. A protože se jinak jedná o suchou oblast, voda sem přitahuje stovky druhů zvířat. Vy tak můžete pozorovat africkou faunu savan v celé své kráse! Není divu, že se zde nachází národní park.
zvířata v Africe

Capriviho pruh (Zambezi)

Etnicky pestrá oblast vám nabídne náhled do života místních obyvatel. Obdivovat budete etnickou pestrost. Každý kmen má odlišné zvyky a tradice. Oblast je protkána řekami, což vám umožní pozorovat místní vodní faunu (hrochy, krokodýli).