Počítačové hry – pár zajímavých tipů

S rozvojem počítačů, které jsou teď jasnou součástí téměř všech domácností, se značně rozšířily i počítačové hry, které dnes hraje na celém světe nespočet lidí. Počítačové hry nemusíte hrát jen na počítači, ale i různých herních konzolích (např. playstation) či třeba na mobilu.

Hry Vás zavedou do virtuální reality, jejíž námětem může být úplně cokoliv. Mohou mít různě rozvinutou grafickou náročnost (čím starší hra, tím menší náročnost), ale přesto vyžadují jistou úroveň a většinou i zvukovou kartu. Dokonce je možné hrát hry i online. Pojďme si nyní uvést několik zajímavých typů a jednotlivých her.

1. GTA
V dnešní době není GTA (Grand Theft Auto) na našem trhu žádným nováčkem, ale stále se řadí mezi nejoblíbenější hry – lze ji získat nejenom na počítač, ale i řadu herních konzolí a dokonce se objevili i mobilní verze. První verze hry se objevila v roce 1997 a v té době se stala okamžitě populární, hlavně díky tomu, že nabízela velké možnosti.

Cílem hry je plnění úkolů z pozice ganstera ve velkém městě, které má určitou hierarchii ve svém zločinu. Zásadou celé série je, aby hráči zůstala co největší svoboda, proto jako ganster může dělat téměř cokoliv od “běžných“ věcí jako jsou loupeže a vraždy až po ty méně normální, jako je řízení taxi či létání vrtulníkem. Počítačová verze hry se dá běžně sehnat za cenu okolo 1000 Kč.

2. The Sims
Z počátku u této série asi neočekával tak velký úspěch, jaký nakonec získala. První díl byl vydán v roce 2000 a založil úplně nový žánr her – simulátor života. Cílem hry je tedy mít osoby či osobu, o které se staráte a řídíte celý její život od narození až po stáří.

Krom nových dílů jsou pravidelně vydávány i tzv. datadisky, které rozšiřují hru buď o nové herní možnosti, nebo třeba nový nábytek či oblečení. U ceny záleží na tom, jestli si vyberete nejnovější díl, ale i tady se cena pohybuje lehce nad 1 tisícem.

3. Minecraft
Jedná se o nejmladší hru z těchto tří uvedených zástupců – byla uvedena teprve v roce 2009. Hra by měla rozvíjet kreativitu, protože se odehrává v otevřeném světě, kde hráč nemá žádné omezení. Hra nabízí několik herních módů i různé stupně obtížnosti. Cena je poměrně příznivá – nedosahuje ani na tisíc korun.