Jak vyrobit sušené květiny

Asi každý z nás chce ozvláštnit svůj domov nějakým originálním doplňkem. Může to být obraz, nebo třeba nějaký drobný předmět. Jednou z možností jsou také sušené květiny.Ty se dnes dají koupit prakticky v jakémkoliv obchodě, avšak mnozí si jistě vzpomenou, jak si je jejich babičky vyráběly samy.

věnec z květin

Pravdou je, že takový ručně vyrobený dekorativní předmět, pokud se povede, je pak skutečnou ozdobou celého bytu. Navíc to může být příjemná tvořivá činnost, která vám přichystá zábavu na víkend. Tak proč nezkusit vyrobit si sušenou květinu?

Nejprve je potřeba sesbírat a připravit materiál. Tuto fázi je ideální provádět na jaře, nebo v brzkém létě, kdy kvete nejvíce květin. Mějte však na paměti, že zdaleka ne všechny druhy se k sušení hodí. Pokud si nejste jisti, které jsou vhodné a které nikoliv, zkuste vyhledat na internetu.

Je také potřeba si předem rozmyslet kompozici. Jaké barvy použijete? Jak mají být jednotlivé květy velké? Počítejte s tím, že možná budete muset zajít do květinářství a koupit nějaké řezané, neboť u nás v přírodě bohužel na květy větších rozměrů příliš nenarazíme.

Když jsme materiál nasbírali, je potřeba jej také usušit. Tato fáze může trvat i déle, v závislosti na počasí. Trik je v tom, že nechcete, aby květ přišel během tohoto procesu o barvu. Jak to ale udělat?

Řešením je pověsit danou rostlinku květem dolů na suché, teplé a tmavé místo, ideálně mimo dosah slunečních paprsků. Tak zůstane barva zachována. Nechte ji tak, dokud zcela a dokonale nevyschne. V tomto případě platí, že je rozhodně lepší nic neuspěchat.

kytice růží

Zatím si můžete pořídit další nezbytné propriety – misku či tácek, kam je naaranžujete a potřebné věci. Následně již jen provedete finální kompozici.

Buďte však připraveni, že první pokus nejspíš nejede přesně podle vašich představ. Nevzdávejte to však a zkuste to znovu. Koneckonců, opakování dělá mistra.