Architekt pro byt


K čemu je vůbec takový bytový architekt dobrý a co vůbec dělá? Bytový architekt připravuje vzhled a vybavení místnosti, tak aby odpovídal životnímu stylu zákazníka. Upozorní vás na nejnovější možnosti výběru materiálů a trendů bydlení, pak dohlížíte na rekonstrukční práce, hlavně u zařizování menších prostorů, tam rozhoduje každý centimetr, a proto i sebemenší odchýlení od původního plánu by mohlo narušit dojem. Ale je zde také možnost, že si chcete realizaci navrhnout sami, v tom případě pro vás bytový architekt může navrhnout pouze návrh s 3D realizací. A teď co teda bude vše bytový architekt dělat?

vybírání barvy pokoje a vybavení pokoje.

Určí interiérový styl, tady vám ukáže vaše představy a očekávání. Vše probere do nejmenších maličkostí. Do všeho také promlouvá prostředí, ve kterém žijete. Takže se zde bude rozlišovat, zda bydlíte v historické, či moderní čtvrti. Dále architekt prozkoumá pečlivě bytové prostory. Hlavně u menších bytů je tento aspekt důležitý a na každém metru záleží. Od toho se pak odráží výběr nábytku. Potom vám architekt dá návrhy typů materiálu a barev. Zde hraje roli kromě vašich požadavků, také účel jednotlivých místností. Vše by mělo krásně ladit a nemělo by to vytvářet nechtěný dojem.

Obývací pokoj domu.

Dohlédnutí nad realizací prováděných prací. Tahle část se vás nebude týkat, protože tuto řemeslnou část si architekt zařídí sám. Jak tedy probíhá domluva s architektem. První je osobní schůzka na, které se setkáte s architektem a vy mu řeknete vaše představy očekávání. Tato schůzka je velmi důležitá, takže si předem promyslete, jak to bude probíhat. Dále pokračuje cenová nabídka, podle informací, které sdělíte architektovi, tak on vám podle toho navrhne cenu. Potom následuje prohlídka bytu, kde bude práce probíhat. Poté architekt připraví půdorys a 3D model návrhu a potom na další schůzce vám architekt představí návrh bytu.