Zbavte se celulitidy jednou pro vždy!

S celulitidou se nejčastěji setkáme u žen a to v oblasti zadečku a stehen. Hlavní příčinou vzniku celulitidy jsou podkožní buňky, které velmi snadno rostou a díky svému kulovitému tvaru mohou při zvětšení vytvářet nevzhledné prohlubně. Málokterou ženu však zajímá otázka, jak celulitida vůbec vzniká, daleko důležitější je, jak se jí zbavit jednou pro vždy?

Celulitida ve většině případů nezpůsobuje žádné zdravotní potíže, ovšem jedná se o estetický problém, který pro danou ženu není zrovna příjemnou záležitostí. Známe jí ve 4 základních stádiích a s léčbou bychom rozhodně neměli otálet, může se totiž stát, že bychom se jí nemuseli zbavit už vůbec.
kolena ženy

Jak zatočit s nevzhlednými dolíčky?

Pokud chcete bojovat účinně s celulitidou, připravte se na spoustu vynaloženého času a úsilí. Zapojit musíte hned několik protivníků, kteří vám pomohu s celulitidou zatočit. Jako nejsvatější trojice vám pomůžou s celulitidou pohyb, zdravá strava a masáže.

Vyvážená strava a detox

Pokud i vás trápí nevzhledné dolíčky, s největší pravděpodobností přibíráte nejvíce právě v těchto partiích. Z vašeho jídelníčku proto zkuste vysadit všechny jednoduché cukry, které se s oblibou ukládají právě v těchto problémových partiích. Svou stravu zaměřte hlavně na kvalitní bílkoviny, zeleninu a ovoce.

Stejně důležitý je i pravidelný pitný režim. Denně byste měla vypít minimálně 2 litry tekutin. Zapomeňte na slazené sycené nápoje a vsaďte raději na čistou neperlivou vodu nebo zelený neslazený čaj, který obsahuje spoustu antioxidantů, které jsou tělu prospěšné.
pomerančová kůže

Cviky pro zpevnění stehen a zadečku

Pokud chcete s celulitidou hravě zatočit, zapojte do svého životního stylu dostatek pohybu. Při něm se totiž zbavujete tuku, rozproudí se vám krev a lymfa, díky které se z těla dostanou nežádoucí toxiny, které mají za vznik právě již zmíněnou celulitidu.