Sáčky na zip poslouží v každé domácnosti

Sáčky na zip jsou skvělou volbou na odložení drobností

Nic se vám nepoztrácí – ukládání drobností je pro zip sáčky naprosto ideální situace. Velmi rychle totiž vložíte dovnitř vše potřebné, zacvaknete uzavírací mechanismus a máte dokonalý přehled o tom, co se nachází uvnitř, a zároveň jste si vědomi, že se nic nemůže nikam rozkutálet nebo vysypat.

Poztrácet drobné díly je obzvlášť mrzuté např. při demontáži nábytku, při skládání puzzle, kdy vám chybí jediný dílek a tím pádem je celá stavba znehodnocena, při hraní deskových her, kdy chybí jedna figurka, a v řadě dalších podobných situací.

instantní káva

Existují dokonce sáčky velmi malých rozměrů, které jsou vhodné pro takové drobnosti, jako jsou např. rozebrané miniaturní šroubečky náramkových hodinek, komponentů výpočetní techniky a dalších drobných předmětů, které potřebujete demontovat a opravit, nebo třeba jen vyměnit baterii. Se zip sáčkem neriskujete ztrátu těchto mikročástic, pokud je vždy ihned do sáčku vložíte a uzavřete jej. Pokládat tyto dílky přímo na stůl nebo víčko od zavařovací sklenice je riskantní – stačí neopatrný pohyb, kdy vrazíte do stolu, víčko se převrátí a šroubečky odletí neznámo kam.

spojovací součástky

A co větší předměty?

Sáčky na zip se ovšem nevyrábí jen pro miniaturní drobnůstky, slouží pro ukládání celé řady předmětů nejrůznějších velikostí, dokonce i větší hmotnosti. Standardní velikost sáčků je mezi formáty A6 a A4, ale existují i větší rozměry pytlů, do nichž se pak ukládají např. sezonní oděvy a lůžkoviny do vestavěných skříní, sportovní potřeby, hračky, stelivo či krmivo pro zvířata a další větší předměty, které chcete chránit před vlhkostí, prachem a znečištěním. Některé větší pytle mívají i otvor pro odčerpání vzduchu, a pokud nemají, lze to provést alespoň zjednodušeně postupným vytlačováním vzduchu až k uzávěru pytle.