Betonové ploty v Ostravě se hodí na rovinu, i do svahu

Betonový plot je moderní stavební řešení ohraničování parcel rodinných domů i průmyslových staveb. Těží především z úspory materiálu (desky jsou velmi tenké), z rychlé výstavby, a z dlouhé životnosti, bez nutnosti namáhavé údržby. Ohraničit lze jak rovný terén, tak i prostory umístěné ve svahu.

Svažitý terén

Pozemky ve svahu bývají obtížnější z hlediska návrhu vhodného řešení celé zahradní koncepce. Za tímto účelem si někteří lidé nechávají poradit od architektů s patřičnými zkušenostmi, anebo čerpají nápady z fotek, případně z míst, která si prohlédli osobně.

pnoucí rostliny

Betonové ploty Ostrava mohou zabezpečit i svažitý terén, lze je stavět do kaskády s odstupňovanou výškou, čehož docílíte částečným zapuštěním desek do země. Výška oplocení je vždy dána šíří desek, což je většinou 50 cm, přičemž maximální výška s ohledem na stabilitu konstrukce, je 250 cm.

kos na zdi

Výhled na bazén

Jsou lidé, kteří se rádi promenádují v plavkách v okolí plaveckého bazénu, a dělá jim dobře, když ostatní obdivují jejich sexy postavu. Každý však není takový, a pokud patříte do té druhé skupiny, která má raději své vlastní soukromí, pravděpodobně vám bude vadit otevřený pohled na váš bazén přímo do ulice.

Betonový plot je jistou možností, jak část parcely takto zabezpečit. Desky jsou velmi tenké, nepřesahují 6 cm, a tak je možné je zároveň doplnit okrasnými rostlinami, což vám na pozemku nezabere moc místa. Desky se vyrábí v různých barevných odstínech a s mnoha typy povrchového vzorku, a je možné takto vytvořit i sestavu s dřevěnými latěmi. Kombinací betonu a dřeva můžete docílit i zajímavého estetického řešení, inspirací vám mohou být i některé projekty, prezentované na Internetu.

Oddělení částí zahrady

Ploty z betonových tenkých desek nemusí ohraničovat pouze okraj pozemku, ale poslouží i jako řešení k uzavření některých částí zahrady, jako jsou výběhy pro zvířata, kompostéry, skladovací a hospodářské prostory (kůlny, přístřešky atp.)