Jak si vybrat správnou kabelku

Vybrat si správnou kabelku může být mnohdy oříšek. Musí být dostatečně velká, vhodná k příležitosti, na kterou si ji chcete vzít a vyrobená z takového materiálu, který něco vydrží. Proto má spousta žen kabelek nepřeberné množství. Přitom jich stačí jen pár a um je dokonale zkombinovat s tím, co máte na sobě.

kabelka

Je velmi dobré vědět, k čemu a kam budete kabelku nosit. Je jasné, že kabelku, kterou máte pro volný čas, si nevezmete na ples nebo ke společenským šatům.

V první řadě se zaměřte na tvar kabelky. Více pytlová, kabelka, která nemá pevné stěny, se hodí spíše pro volný čas a na sport. Naopak kabelka, která má tvar daný, je pevnější a její hrany jsou ostré nebo zaoblené se hodí na pracovní pochůzky a je více formální. Velikost kabelky také mnohdy určí, kam ji vynosit. Malá kabelka – psaníčko, se hodí na plesy, schová jen velmi potřebné věci jako rtěnku, peníze a důležité doklady. Naopak větší kabelka schová různé pracovní skripta, učebnice do školy nebo například sportovní oblečení do posilovny. Takže i u kabelky na velikosti záleží. Uši nebo také poutka kabelky můžou být buď krátké, dlouhé nebo může mít jeden popruh, který si přehodíte přes rameno. Všeobecně platí, že krátká ucha mají formální tašky. Nosí se buď v ruce nebo si je můžete pověsit na předloktí, v žádném případě se nedávají přes rameno. Delší uši u kabelky působí více sportovněji a uvolněněji. Můžete si je přehodit přes rameno nebo je nést v ruce.

malá kožená kabelka

Na ples tedy volte psaníčka, do práce zase kabelky s krátkými uchy a na sport velké kabelky s dlouhými poutky. Na volný čas se skvěle hodí kožené kabelky přes rameno. Jsou to jedny z nejoblíbenějších dámských kabelek nejen díky tomu, že umožňují jakýkoliv způsob nošení, ale mají spoustu barev a vzorů. Dají se nosit i přes rameno a můžete ji vzít i do ruky, záleží, co vám zrovna vyhovuje. Navíc se hodí jak k formálním oděvům, tak k těm méně společenským. Mají spoustu prostoru a dá se do nich ukrýt vše co potřebujete. Ve vašem šatníku by rozhodně neměla chybět.