Cesta do exotického ráje

Exotických rájů je na zeměkouli poměrně dost. Bohužel jsou některé dostupné pouze pro bohaté lidi a dostat se tam, zůstává pro mnohé jen snem. Existují ale místa, kde se můžete volně pohybovat, kde je krásné moře a zajímavá kultura a i vaše peněženka nebude tolik trpět.
dívky pod lopuchem
Jedním takovým je Thajsko. Mnoho lidí se tam vydává právě v zimě, v období Vánoc a Nového roku, aby načerpali novou energii a vydrželi zbytek evropské zimy. Thajsko je království a je to země plná barev a úsměvů. V Čechách jsou z Thajska známé tak akorát thajské masáže, které jsou na různých místech a v různé kvalitě nabízeny. Jinak je povědomí Čechů o Thajsku poměrně malé. Někdo si ho ještě spojí se sexuální turistikou, ale to rozhodně není to hlavní, co tato země nabízí.

Pokud do Thajska vyrazíte, nebojte se vyjet na vlastní pěst. Stačí sehnat letenky za příznivou cenu a zamluvit si ubytování po příletu na 1-2 noci a zbytek už si zařídíte na místě. Nepotřebujete utrácet peníze navíc za služby cestovní kanceláře. Stačí se jen trochu domluvit anglicky a pak mezinárodní řečí ruce-nohy. Thajci jsou velmi milí a úslužní a rádi vám pomohou a doporučí místa, kam se vydat.
slon v přírodě

Co si nenechat ujít v Thajsku

· Nádherné pláže
Právě kvůli nim a potápění sem většina turistů míří. Zůstat jen na nich by ale byla chyba.
· Vyjížďku na slonech
Sloni jsou v Thajsku ceněná zvířata, která pomáhají při těžké práci. Ti bílí jsou dokonce posvátní. Při vyjížďce je můžete i krmit nebo vás na závěr osprchují z chobotu.
· Thajskou kuchyni
Je lehká, jejím základem jsou nudle, zelenina a kuřecí maso. Nemusíte se bát jíst na ulici a kdo si troufne, ochutná i různé druhy hmyzu.
· Národní parky
· Bangkok
Město hříchu, ale i nákupů, které byste neměli opomenout.
· Thajskou masáž
Kde jinde ji vyzkoušet, než v místě původu.
· Místní architekturu
Nenechte si ujít návštěvu dvou starobylých královských měst, zapsaných na seznamu UNESCO, ze kterých zbyly sice už jen zříceniny, ale i ty stojí za vidění.
· Krásné a romantické ostrovy