Arménie

Chcete vyrazit na méně obvyklou dovolenou? Tak co třeba zkusit Arménii? Zájezdy do Arménie rozhodně nepatří mezi nejlevnější, ale je možné vyrazit na vlastní pěst, což vyjde na zlomek ceny. Arménie je nejstarší křesťanská země na světě. Nachází se na pomezí Evropy a Asie. Většina země je velmi hornatá a z toho důvodu ji vyhledávají především milovníci trekování.
Na své si zde rozhodně přijdou také milovníci památek. Historie Arménie je skutečně bohatá a tak zde najdeme nesmírné množství památek a to především raně křesťanských.
arménie kostel
Arménie patří mezi nejstarší centra civilizace v Evropě i na světě. První arménský stát vzniká již v 6. století před naším letopočtem.
My se však pojďme podívat na současnou Arménii. Místní měnou je Arménský dram. Bankomaty najdete v každém městě. Platby kartou nejsou tak rozšířené jako u nás. Ve větších městech najdete také směnárny. Pozor na soukromé směnárníky, mohou Vás okrást.
 

Opravdu to stojí za to

Co se cestování týče, do hlavního města Jerevanu se dopravíte s Ukrajinskými aerolinkami s přestupem v Kyjevě. Můžete také cestovat přes Gruzii a odtud vlakem do Arménie. V Arménii se využívají často minibusy zvané maršrutky. Častou formou cestování je sdílené auto, které často využíváme i u nás.  V hlavním městě je velmi levné metro. Je možné si také zapůjčit auto, ale počítejte s tím, že cesty nejsou úplně v nejlepším stavu.
arménie klášter
V Arménii se setkáte s pohostinnými lidmi. Arménská gastronomie je velmi chutná. Typické pokrmy obsahují arménský chléb, mleté maso a u žádného jídla nesmí chybět zelenina. Z alkoholu je nejznámější koňak Ararat.
Ceny v restauracích jsou velmi nízké, ale vyhledávejte místní kuchyni. Poměrně levné je také ubytování.
Pokud patříte mezi milovníky zimních sportů, možná by Vás mohlo zajímat, že se zde nachází několik velmi oblíbených a vyhledávaných zimních destinací.