Bankovní nebo nebankovní půjčka?

Nebankovní půjčky si roky držely pověst coby nevýhodných úvěrových produktů, mnohdy se skrytými poplatky. Dnes ovšem pro nedůvěryhodné žadateli mnohdy znamenají jedinou záchranou stanici před bankrotem. Nejenom rychlost a benevolentnější podmínky hrají nebankovním společnostem do karet.

podpis smlouvy

Banky nabízejí svým klientům řadu úvěrových produktů. Nabízejí je téměř každý bankovní subjekt a průměrně se s nimi za život setká každý druhý Čech. Využijete je převážně v případech, kdy potřebujete větší obnos peněz, a nebude vám vadit delší schvalovací proces.

V případě, kdy se rozhodnete financovat vlastní bydlení, rekonstruovat nebo pořídit nový automobil, je úvěr z banky tou správnou volbou. V současnosti se však najde i celá řada nebankovních hypoték Fahd.cz, které mohou být stejně výhodné.

Bankovní půjčky nejsou vždy tak výhodné

V současnosti bankovní subjekty stále nabízí nejvýhodnější úvěry, co se týče úrokové sazby, fixace a sjednaných podmínek. Přesto je bankovní úvěr výhodný jen ve chvíli, kdy žadatel nepotřebuje finance okamžitě. Banky přistupují ke každému žadateli individuálně a to znamená i delší schvalovací proces. Vyřízení je tak zdlouhavé s dokládáním mnoha dokumentů a byrokracie.

počítání peněz

Žadatel ale v případě bankovního úvěru není omezen maximální výši půjčené částky. Bankovní subjekty vedou mezi klienty i v případě důvěryhodnosti.

Nebankovní půjčky pro nedůvěryhodné žadatele

Bankovní subjekty nabízí nejvýhodnější úvěrové produkty, ale jejich nabídky nejsou pro každého. Pro banky je důležitá především bonita žadatele, kterou ovlivňuje celá řada faktorů (věk žadatele, pravidelný měsíční příjem, záznamy v registrech, další úvěry atd.)

Nebankovní úvěru jsou ideální volbou pro ty, kterým banka odmítla z nějakého důvodu úvěr schválit nebo potřebují finance v co možná nejkratší době. Na takové žadatele čekají nebankovní společnosti s otevřenou náručí.