Krásy Mexika

Pláže lemované palmami, kuchyně okořeněná chilli, z džungle, města plná života, ohňostroje, Frida Kahlo. To je vše a mnohem více je Mexiko. Je to země, kde sny ožívají.

Život venku

Díky parné džungli, popelem zasypaným sopkám, pouštím posetým kaktusy a 10 000 km dlouhým pobřežím s písečnými plážemi a lagunami bohatými na divokou zvěř je Mexiko nekonečným dobrodružstvím a místem, kde se nejlépe žije s modrou oblohou nad hlavou. Dunící vlny Pacifiku lákají k surfování, krásy Karibského moře zase lákají k jeho prozkoumání při šnorchlováni a nebo sjet jednu z divokých vod mexických řek. Nebo zůstaňte na souši a vydejte se na túru do horských oblakových lesů.

mexico city

Umění a duše národa

Mexické před hispánské civilizace vybudovaly některé z největších světových archeologických památek, včetně pyramid v Teotihuacánu a nádherných mayských chrámů. Španělský kolonialismus zde zanechal krásná města plná náměstích a bohatě tvarovaných kamenných kostelů, zatímco moderní Mexiko zaznamenalo příchod velkého umění od Diega Rivery a Fridy Kahlo. Špičková muzea a galerie dokumentují fascinující historii země a její nekonečnou tvořivost.

tortila placka

Rozmanité gastronomická paleta

Mexický gastronomický repertoár je stejně rozmanitý jako jeho lidé. Večeře je nekonečné dobrodružství, ať už ochutnáváte regionální jídla, jako je Yucatan cochinita pibil (pomalu vařené vepřové maso) nebo nespočetné množství omáček (vyladěné omáčky, jejichž recepty jsou přísně střeženým tajemsvím). Některé z nejlepších jídel v Mexiku se podávají v jednoduchých restauracích Palapa (domy s doškovou střechou), které servírují čerstvé ryby a plody moře, a skvělé tortilly plněné různými náplněmi a doplněné domácími salsami.

Los Mexicanos

Ve vašem srdci na konci mexického dobrodružství zůstanou jistě mexičtí lidé. Neskutečně různorodá společnost, od hipsterů z Mexico City až po stydlivé domorodé vesničany z Chiapas. Všichni jsou, ale proslulá svou láskou k barvám a častým fiestám. Málo kdy najdete Mexičany méně než zdvořilé. Jsou pozitivní a okouzlující a vědí, jak potěšit hosty.