Vyklízíme dům s pronajatou dodávkou

Firmy, které zajišťují vyklízení bytů a nebytových prostor, se úspěšně živí a vykonávají velmi záslužnou práci, na kterou někteří lidé nemají čas, dostatek sil a energie, svalový fond anebo potřebné vybavení. Tato práce se však dá zvládnout i svépomocí, za předpokladu, že všechny výše uvedené skutečnosti jsou splněny, a že si také troufáte tento úkon zvládnout včetně přepravy předmětů na sběrný dvůr. Co je pro tyto práce klíčové?

sedací souprava

Zajištění odběratele pro vyklízené předměty – tím musíte bezpodmínečně začít, protože pokud se rozjedete s vozem naplněným věcmi někam, kde se jen domníváte, že je můžete složit, a tam vám oznámí, že o ně nemají zájem, anebo tam bude provozovna uzavřena, bude se vám tím jen komplikovat situace. A rozhodně nezakládejte žádnou černou skládku, jednak to není fér vůči nám ostatním a vůči přírodě, a pak kdyby vás někdo vyfotil a zavolal policii, budete platit tučnou pokutu.

vyklízení nábytku

Zajištění přepravy – pro vyklízení bytů, domů, sklepů a dalších objektů se perfektně hodí přepravní dodávky, mají dostatečně velký nákladový prostor a zvládnete s nimi v podstatě cokoli. Dodávku lze objednat i s tažným zařízením a připojeným přívěsem.

Řízení vozidla – řízení dodávky není obtížné, ale pokud nejste zvyklí v takovém autě jezdit, měli byste buď nějaký čas věnovat cvičné jízdě někde v odlehlých končinách, anebo požádat přátele, kteří by si dodávku troufli řídit. Potíže budete mít zejména při parkování a při couvání. Některé půjčovny dodávek v Praze mohou zajistit i dodávku s řidičem, tehdy však musíte zvážit, zda se vám to finančně vyplatí.

Plynové spotřebiče – jediné, s čím vám vyklízecí firma nepomůže, a s čím byste neměli hýbat ani vy, jsou zapojené a funkční plynové spotřebiče. Pokud je chcete odpojit a někam odvézt a jinde je třeba připojit, musíte o to požádat instalatéry – plynaře, kteří k tomu mají příslušné oprávnění.