Volně dostupná antidepresiva

Situaci, kdy si člověk řekne, že teď by se mu hodil lékařský recept na antidepresiva, zažil již pravděpodobně každý. Vypění z toho, jaké to bude v nové práci a jak se vám bude dařit. Napětí, když máte zkouškové období na vysoké. Vztahy v rodině, které vám působí stres. V takových případech se cítíme na dně a potřebujete pomoct. Zde je několik tipů na volně prodejná a dostupná antidepresiva, kterými si můžeme ve vypjatých a úzkostných situacích ulevit. Důležité je u všech přípravků číst příbalové letáky a dodržovat doporučené dávkování.

člověk ve stresu

Bachovy esence – Esence, které jsou připravovány z nejedovatých planých rostlin a stromů. Mají schopnost nám pomáhat se stresovými situacemi a uvědomění si svých emocí. Koupit se dají zejména jako kapky, které se třídí dle problému, ke kterému je chceme užít. Výjimkou nejsou ani pastilky či dokonce žvýkačky.

Třezalka – Jedná se o rostlinku se žlutými kvítky, která tvoří hojná květenství. Lidem pomáhá při stresu či nespavostech už mnoho set let. Z třezalky se připravují hlavně čaje, které ale musejí mít správné dávkování. Oblíbená je také kvůli svým pozitivním účinkům při střevních potížích.

Persen forte – Tento přípravek je volně dostupný v lékárnách. Jeho braní můžete prodiskutovat s lékárníkem. Jedná se o tobolky, které se užívají maximálně třikrát denně. Jejich složení tvoří léčivé látky v kombinaci s kozlíkem lékařským. Právě ten je při neklidných situacích velmi přínosný.

Kapky z mučenky – Mučenka je jedlá popínavá rostlinka. Bylinný extrakt z ní nám může pomoci při přepracování. Užívá se nejlépe se sklenkou vody a to až třikrát denně.
přírodní kapsle

Guajacuran – Lék, který dokáže pomoci při emočních vypětích. Je volně dostupný v tobolkách a na depresivní nálady má velmi pozitivní účinky.

Závěrem je ale nutno podotknou, že při opravdu těžkých situacích a stavech si jen s bylinkami a čaji nevystačíte. V případech, kdy nebudete vědět kudy kam a budete pomýšlet i na ublížení si, je třeba vyhledat pomoc odborníka. Pamatujete, že deprese a úzkosti jsou nemoci jako každé jiné. Nebudete první ani poslední, kdo odbornou pomoc vyhledá.