Odmítnutí banky ještě není konec světa

Dokud jste půjčku nepotřebovali, nejspíš jste o tom ještě nevěděli. Získat úvěr v bance však není vždy úplně snadné. Čím více peněz potřebujete, tím vyšší je pravděpodobnost, že vám banka nebude moci pomoct. Banky jsou totiž vázány nejrůznějšími předpisy a směrnicemi, a v některých případech zkrátka nemohou pomoci.

komínky peněz

Jaké jsou důvody zamítnutí úvěru v bance?

Mezi základní patří dva. Ten první je, že podle bankovních kritérií nemáte dostatečně vysoké příjmy. Ačkoliv vám by třeba ani nedělalo problém splácet, banka to vidí jinak, a nemůže si dovolit riskovat. Druhým důvodem pak bývají záznamy v registrech. Možná se budete divit, ale aby se tam nějaký ten záznam objevil, stačí málo. Jednou se opozdíte se splátkou, či jste v mínusu na svém účtu, a už nemáte nárok na půjčku.

Co dělat, když přišlo odmítnutí, ale vy peníze skutečně nutně potřebujete?

V takovém případě se můžete zkusit obrátit ještě na nebankovní společnost. Jedná se o solidní společnosti, které mají povolení k poskytování úvěrů, avšak nejsou vázány bankovními předpisy, tedy nemusejí dodržovat natolik přísná pravidla k poskytování úvěrů. Obvykle se zde pak setkáte s pojmy nebankovní hypotéka Hypotekybezregistru, či americká hypotéka, kdy se jedná o bezúčelový druh úvěru. Slovo hypotéka v tomto případě však nemusí nutně znamenat, že si smíte půjčit pouze na koupi nemovitosti, ale že nemovitostí naopak ručíte. Nebankovní společnost nechá na vlastní náklady udělat odhad ceny vaší nemovitosti, z nějž se vypočítá váš limit pro poskytnutí úvěru, který může být až do 70% výše odhadu ceny nemovitosti.

kufřík s penězi

Na co lze použít americkou hypotéku?

Slovo bezúčelová je v tomto případě míněno doslova, a půjčit si tak můžete na cokoliv, aniž byste museli dokládat účel. Lidé si tento typ úvěru často berou na to, aby se vyplatili z exekuce, refinancovali nevýhodný úvěr, konsolidovali své půjčky, ale také na dovolenou, vyplacení dědického podílu, či třeba na studium.