Jakou autosedačku pro děti?

Vybrat ty správné ochranné pomůcky do auta. To může být v některých situacích opravdu tvrdý oříšek. Trh s nimi je doslova přesycen. A tak je někdy těžké se v nabídce správně orientovat. Vhodnou autosedačku musíte volit k věku vašeho dítěte. Ty se dělí na kategorie I a II. Ale pokud chcete máte možnost svému dítěti koupit takzvanou rostoucí autosedačku. Ta zahrnuje prvky z obou skupin, takže jste schopni touto koupí ušetřit peníze. Ale jako počáteční váhu se počítá 9 kg a hraniční váha je 25 kg. Takže pokud chcete miminko vozit hned od jeho narození tohle vám stačit nebude. Mají samozřejmě nastavitelné pásy podle vaší potřeby.

autosedačka

A opěrku hlavy, kterou také můžete umístit tam, kde je vám to pohodlné. Vždy si před koupí zjistěte, zda splňuje všechny bezpečnostní normy, zda byla testovaná na bezpečnostních testech. Také je vhodné si před koupí zjistit, jestli je vůbec daná autosedačka kompatibilní s vaším automobilem. Také si důkladně změřte a zvažte svoje dítě. Mnoho typů autosedaček už nabízí, že je výškově variabilní. A není také od věci, když bude autosedačka hlavně pohodlná a komfortní pro vaši milou ratolest. Takže mezi hlavní důležité parametry patří především abyste věděli váhu a výšku svého dítěte. Čím přesnější tím lepší. Za další hlavně aby byla autosedačka co nejvíce bezpečná. A poskytla vám co nejvíce možností, jak dítě zabezpečit v autosedačce. Aby nabízela nastavitelné pásy a také nastavitelnou opěrku hlavy. Myslete také při výběru na pohodlí dítěte. Přece jenom na cestách budete trávit spoustu času.

autosedačka

A není nic horšího než ječící dítě na cestách. Autosedačky ve skupině 0-13kg. Jsou to typy určené úplně nejmenším. A to od narození až zhruba do roku a půl věku vašeho dítka. Ve vajíčku je miminko umístěné v polosedě a je připoután tříbodovým bezpečnostním pásem. A sedačka v autě leží vždy proti směru jízdy. U některých autosedaček je možné si zakoupit základnu, která vám zůstává v autě a vy si autosedačku na ní vždy jen přicvaknete. Výhody těchto typů jsou: snadná manipulace, maximální ochrana a některé jsou kompatibilní s vaším kočárkem. A nevýhody jsou, že vám z toho dítko hrozně rychle vyroste. Další sedačky už jsou pokročilejší nejdříve se umisťují proti směru jízdy a asi od jednoho roku se začínají dávat po směru. Upínají se pomocí bezpečnostních pásů ISOFIX. A autosedačky bývají polohovatelné. Což určitě oceníte.