Jak vybrat lustry do jednotlivých místností

Vhodné osvětlení pokojů dokáže navodit požadovanou atmosféru. Lze tak díky světlu navodit klidnou atmosféru domova a to pomocí tlumených žlutých tónů. Nebo naopak využít bílé světlo, nasvítit nějakou část místnosti více než druhou. Některé lustry mohou světlo pohlcovat a jiné světlu v jeho proudění nebrání.

Lze tak díky tomu pořídit přesně takové osvětlení, které je pro danou místnost požadované. Při výběru vhodného osvětlení do jednotlivých místností domu či bytu je potřeba také přihlédnout k tomu, zda je jednotlivá místnost laděná do nějakého specifického stylu. I podle toho je dále potřeba vybírat jednotlivé druhy osvětlení.

oroginální lustr

Lustry tak díky svému zpracování mohou být velmi dominantním prvkem v místnosti a při vstupu mohou hned vzbudit pozornost. Takové se hodí do velkých hal či velkých obývacích pokojů. Jsou pak i lustry, které jsou decentní, nenápadně a přesto velmi efektivní. Lustr do obýváku, tak lze vybírat podle stylu místnosti, potřebě sytosti osvětlení a také je potřeba uvažovat nad tím, z jakého materiálu by lustr v této i jiných místností měl být. Lustry se vyrábějí ze dřeva, skla, papíru, plastu i kovu.

obývací pokoj

Do kuchyně se hodí lustry také podle stylu, ale je třeba myslet i na to, že v kuchyni je potřeba větší osvětlení a to hlavně na pracovní lince. Naproti tomu v ložnici by lustr mohl být i takový, který bude světlo trochu pohlcovat. Vhodné je v ložnici mít i žluté světlo, které se doporučuje používat už dvě hodiny před spaním. Vhodné jsou tak i lustry u kterých lze nastavit sytost a barvu osvětlení. V takovém případě si můžete žluté osvětlení zajistit v místnosti, ve které se budete zrovna nacházet.

Lustr by tak měl plnit požadovanou praktickou stránku, ale podstatnou stránkou je i jeho estetické zpracování. I díky lustru jde skvěle doladit celá místnost a proto je třeba opravdu zvážit, který lustr kam pořídit.