Co je na badmintonu tak zábavného

Je vzdušný – lidé, kteří milují volnost, si s ním přijdou na své. Při hře sledujete míček, který poletuje vysoko nad vámi, a to zároveň přináší uklidnění a zlepšení pohody. Zejména tehdy, hraje-li se venku, pod širým nebem. Některé sporty provozované v uzavřeném prostoru na vás mohou působit stísněně, ale to u badmintonu nehrozí.

Není obtížný – držet v ruce Yonex badminton rakety a zahrát si s nimi není vůbec obtížné, tuto hru se naučíte v brzké době a můžete si ji užít téměř kdekoli. Bude vás bavit i na rekreační úrovni.

badmintonová raketa s míčkem v trávě

Nepotřebujete speciální povrch – velkou výhodou oproti tenisu i stolnímu tenisu je možnost hrát jej kdekoli, kde je volný prostor pro létání míčku. Na povrchu pod vámi nezáleží, dá se hrát na trávníku, na písku, na asfaltu, na štěrkovém povrchu, na betonových dlaždicích, zkrátka všude, kde není žádná překážka v pohybu, a kde není povrch kluzký a jinak nebezpečný. Hra je možná i v terénu lehce skloněném, pokud se mezi sebou prostřídáte, aby nebyl někdo zvýhodněn.

badmintonový míček

Hodí se pro děti i pro dospělé – proti sobě si mohou zahrát lidé různého věku, pohlaví, tělesného vzrůstu i hmotnosti. Je úplně jedno, zda jsou proti sobě vnučka s babičkou, dva milenci nebo dva různě staří sourozenci.

Zahrajete si jej na dovolené – dovolená je báječná příležitost, jak se střepat stresu. Doporučit vám můžeme koncipovat ji spíše v aktivní formě, kdy se budete více hýbat, čímž se uvolní endorfiny a budete mít i lepší náladu. Nežli válení se na pláži s popíjením alkoholického drinku raději batoh na záda a horskou turistiku. To vám prospěje mnohem víc. A s sebou si můžete vzít i badminton, protože na horské louce je to skvělé odreagování, zejména formou ranní rozcvičky nebo před večeří či před spaním. Za slunečného počasí a bezvětří je to dokonalá relaxace na čerstvém vzduchu. Nebojte se to vyzkoušet.