Hypotéka pro každého

V posledních letech jsou to právě hypotéky, které vévodí úvěrovému trhu. Tento fakt ale mnoho lidí rozhodně nepřekvapí, neboť se hypotéky drží na pomyslné špici už několik let. I v minulosti byly právě dlouhodobé úvěry na bydlení jednoznačně nejoblíbenější. Důvodů, proč se i po několika letech drží hypotéky v měřítku oblíbenosti na nejvyšší příčce je hned několik. Znáte je?

  • Úroková sazba

Úroková sazba u tohoto typu úvěru patří mezi ty nejvýhodnější. Je také sjednán mnohdy i na několik desítek let, vždy ale záleží na věku žadatele. Zatímco ve 20 letech je možné splácení úvěru i po dobu 30 let, v pokročilejším věku už může být obtížné na takovou dobu splácení dosáhnout. V některých případech dokonce může banka žádost o hypoteční úvěr zamítnout právě z důvodu vyššího věku. Ve většině případů je potřeba ručit nemovitostí a to většinou do 70% aktuální hodnoty. Větší hypotéky se dnes poskytují jen zřídka, pro banku totiž znamenají příliš velké riziko.

podpis smlouvy

I když se hypotéka zda jako velmi výhodný úvěrový produkt, její striktní podmínky okruh žadatelů velice zužují. Pojďme se tedy společně podívat na nejčastější důvody, které vedou k zamítnutí žádosti nejenom o hypotéku, ale i o jakýkoliv jiný druh spotřebitelského úvěru.

  • Bonita klienta

rodinný dům

Pokud jdete do banky žádat o jakýkoliv úvěr, musíte splňovat podmínky konkrétní banky. V určitých detailech se podmínky banku od banky mění, ale některé jsou naopak neměnné. Primárně je pro banku důležitá bonita klienta, kterou si z dostupných informací snadno ověří. Pro banku je důležitá, zda klient bude moci dostát svým závazkům, ke kterým se podpisem smlouvy bance upíše.

  • Finanční rezerva

Jak už bylo výše řečeno, při splnění podmínek může banka poskytnout žadateli až 70% hodnoty zastavené nemovitosti. Ovšem zbylých 30% je potřeba uhradit z vlastní kapsy. Pokud takovou hotovostí nedisponujete ještě před uzavřením smlouvy s bankou, vaše šance pro získání bankovní i nebankovní hypotéky Nebankovni-hypoteky-uvery jsou téměř na nule.