Elektrokolo není známkou lenosti!

Jak jistě víte, v dnešní době už existují takové vymoženosti jako je kolo na elektrický pohon zvané elektrokolo. Mnohdy není k rozeznání od klasického jízdního kola, které je na pohon, který vyvíjí naše šlapání nohou. Pokud už jste si něco o elektrokole něco zjišťovali nebo ho vlastníte, nejspíš už víte, kde na něm hledat elektromotor či baterii. Pro lajky není vůbec snadné na první pohled rozeznat, kde by se tyhle věci na elektrokole mohly nacházet.
elektrokolo se zrcátkem

Typy elektrokol

Existují 2 typy elektrokol, které si můžete pořídit. Jsou to:
1. Kola opatřené snímačem otáček – síla pomoci motoru bude záviset na frekvenci Vašeho šlapání.
2. Kolo opatřené tlakovým snímačem – síla pomoci motoru bude záležet na síle Vašeho šlapání.

Jak funguje elektrokolo?

Nepleťme si elektrokolo s motorkou či skútrem. A proto si nemysleme, že na elektrokole se nemusí vůbec šlapat. Je to právě naopak. Když na elektrokole šlapete, elektromotor se sepne a dodá Vám větší výkon, se kterým zvládnete všelijaký terén, s menší námahou a úsilím. Míra jakou Vám bude elektromotor při Vaší jízdě pomáhat, je volitelná nebo se dá zcela vypnout. K regulaci či vypnutí slouží ovládání na řídítkách. Pokud Vám dojde baterka, nestane se nic jiného, než to, že na elektrokole budete pokračovat ve své jízdě dál jako na klasickém jízdním kole, ale už bez pomoci elektromotoru.
elektrický pohon

Výhody elektrokola

Elektrokolo je označováno jako prostředkem budoucnosti. Je otázkou času, kdy zažije svůj očekávaný zájem a rozšíří se. Je poměrně ještě nerozšířenou novinkou. Kdo si ho, ale už zakoupil či uvažuje o jeho koupi, učinil správné rozhodnutí. Elektrokolo je velice ekologickou záležitostí, jelikož nevypuzuje žádné škodlivé látky do ovzduší a tím nezhoršuje kvalitu ovzduší v našem okolí. Je také ekonomicky výhodné. Pořizovací cena elektrokola je samozřejmě malinko vyšší než cena klasického jízdního kola, ale jeho údržba a náklady na jízdu, nejsou skoro žádné. Elektrokolo se nabíjí na nabíječce. Při jízdě na elektrokole se také příliš nezapotíte, takže pokud přecházíte z motorového vozidla na elektrokolo, nebude tento přechod pro Vás šokový, ale bude mnohem více příjemný. S elektrokolem nemusíte řešit ani žádné pojištění, které mnohdy bývá poměrně drahé, v souvislosti s motorovými vozidly. Nemusí Vás ani trápit to, zda vlastníte či nevlastníte řidičský průkaz. Na elektrokolo ho nepotřebujete. Největší přínos z jízdy na elektrokole získáte vy, jelikož s jízdou dopřejete svému tělu zdravý pohyb, který bezpochyby potřebuje!