Čištění koberců Praha si poradí i s různými skvrnami

Nový koberec v místnosti je vždy zajímavou podívanou, přináší radost, protože ještě „voní novotou“, je čisťounký, hebký a projít se po něm přináší radost a uvolnění. Časem se ovšem zašpiní různými skvrnami, nánosy prachu a nečistotami a přestáváme jej vnímat jako přínos, působí spíše opačně. Některých skvrn se lze zbavit svépomocí, na většinu z nich však zabírá strojové čištění.perský koberec

Jak si poradit se skvrnami na koberci

Kosmetické krémy a make-up – zkuste osvědčený trik, a sice kombinaci alkoholu (čistého lihu) nebo technického benzínu a mýdla na kuchyňské houbičce. Základ všech kosmetických přípravků včetně make-upu tvoří tuk a mýdlo spolu s benzínem a lihem je dokonale rozpouští.
Nalakované nehty vypadají na ženách fantasticky, ale rozlitý lak na koberci už tak fantastický není. Na všechny syntetické barvy, a tedy i na nehtový lak, zabírá pouze patřičné rozpouštědlo, tedy ředidlo. Většinou zabere aceton, mějte na něj připravenou roli čistého a suchého toaletního papíru, do kterého se dobře skvrna vpíjí.
Krev – nepříjemná záležitost, ale poměrně častá. Zapomeňte však na teplou vodu, protože se při ní krev srazí a přilne k vláknu tak, že se jí nezbavíte. Čistit pouze vodou studenou a následně zcela jistě zabere roztok jedlé sody s příměsí amoniaku (čpavku).
Rozbité žárovky – už se vám někdy podařilo rozbít žárovku nad kobercem? Pěkná patálie, zvláště u kompaktních zářivek, které obsahují rtuť. V takovém případě neotálejte a přivolejte si pomoc hloubkového strojového čištění koberců Praha. Rtuti je sice na luminiscenční vrstvě zářivek nepatrné množství, ale jde spíše o drobné skleněné úlomky, které se v koberci mohou zachytit tak, že je neodsajete běžným vysavačem. Pomůže až mechanický kartáč čisticího stroje.detail kobercových vláken
Skvrny od nápojů, kávy či pokrmů – bohužel poměrně rozšířený nešvar v domácnostech i na pracovištích, kde převládají koberce v jídelních koutech, jídelnách či kancelářích. Odstranění takových skvrn je velmi obtížné vzhledem k různorodosti ingrediencí. Jisté však je, že pokud se vám podaří skvrnu vyčistit, většinou uvnitř koberce zůstanou stopy znečištění a ty je nutné odstranit opět strojově. Ruční čištění je vždy v takové situaci proces spíše provizorní a dočasný.