Ušetřit lze i tady

Existují lidé, pro které je i placení elektřiny problém. Jistě, v rodinném rozpočtu tato vesměs nepředstavuje žádnou z těch nejvyšších položek, lidé platí za jiné věci nejednou i daleko větší částky, jenže přesto se i elektrický proud podepisuje na výdajích nezanedbatelnou měrou, přesto má i tento nejednou vliv na to, zda člověk se svými příjmy vyjde nebo ne, zda si dopřeje i jiné nezbytné věci nebo třeba i něco, co sice nezbytně nepotřebuje, ale touží po tom.
světlo žárovky
Zkrátka i elektřina stojí peníze. A to víc a víc peněz.
Každý člověk řeší tuto realitu po svém. A vesměs raději omezuje spotřebu elektřiny, než aby se omezoval v nějaké jiné zásadní oblasti.
Je-li takový jedinec sice úspěšný, ale vlastně naivní spořílek, řeší to tím, že omezuje množství používaných spotřebičů, případně v maximální možné míře zkracuje dobu, po kterou tyto používá. Přešel dejme tomu od mixéru k vařečce, od vysavače ke koštěti, od klimatizace k větrání, od myčky nádobí ke dřezu, respektive stravování z konzervy nebo igelitu, díky čemuž není taková potřeba mýt nádobí v myčce.
Úspory takový člověk logicky zaznamenal. Možná i nemalé. Jenže když to doženeme až do krajnosti, co takový člověk, který si takto počínal, nadělá ve chvíli, kdy už doma vlastně jenom svítí, a nic víc?
Už ve snaze ušetřit nepoužívá nic jiného na elektřinu, než žárovky, protože bez světla se obejít jednoduše nedá?
žárovka mezi prsty
Ač je to pro neznalého s podivem, i v takové situaci ještě ušetřit lze. A to nikoliv tím, že si budeme potmě chodit zařizovat povinnosti, jež se bez světla neobejdou, někam pod pouliční osvětlení.
Ušetřit se i v té chvíli dá, a to i když zůstane .
Protože i ve chvíli, kdy člověk už jenom svítí žárovkami, ušetřit může. A to tím, že přestane sázet právě na klasické žárovky. Protože ty jsou v dnešní době jak známo už přece zbytečně nenasytnými požírači elektřiny, jež všichni soudní lidé dávno odvrhli a přesedlali na daleko modernější svítidla. Zejména na LED žárovky.
Protože LED žárovky mají daleko nižší spotřebu proudu, jejich používání nestojí téměř nic. A současně je jich v nabídce tolik, že si každý přijde na své, ať už má jakékoliv nároky.
Protože ono se to sice nezdá, ale fakt zůstává faktem. Žárovky nejsou těmi největšími energožrouty, ovšem používáme je často ve velkém počtu a po dlouhou dobu. A korunka ke korunce, a když se to pak sečte, nejednoho udiví, kolik lze ušetřit i úspornějším svícením!
O čemž se můžete přesvědčit i vy sami.