Proč jíst para ořechy a jak moc jsou pro nás důležité

O zdraví ořechů není pochyb, oříšky bychom všichni měli konzumovat pravidelně, víte, ale jaké účinky pro náš organismus přináší konkrétně para ořechy?

Proč jíst para ořechy a jak moc jsou pro nás důležité

U nás byste para ořechy a obrovský strom, na kterém rostou, vidět rozhodně nemohli. Juvie ztepilá je obrovský tropický strom, který roste v jižní Americe – konkrétně ve zdejším amazonském pralesu. K nám na pulty obchodů se dostávají již vyloupané hotové plody, známe právě jako para ořechy. Jejich pěstování je ale skutečný oříšek. Proto patří para ořechy k těm cenově nejdražším. Ono se není čemu divit a kvalita a těžká práce musí být nějak oceněna. Ořechy navíc mají hodně tvrdou a tlustou skořápku, můžeme být nesmírně šťastní, že se k nám dostávají ořechy již vyloupnuté.

pexels-photo-1295572

Proč je křoupat pravidelně

Para ořechy nejsou zapsány do podvědomí lidí tak, jako je tomu třeba u jiných a známějších druhů ořechů. Právě para oříšky jsou ale velmi zdravé a výživově bohaté. I znalci lidového léčitelství vědí, že je tento druh ořechů považován za zázrak co se ochrany srdce a cév týče. Navíc posilují a podporují náš imunitní systém, významně posilují krvetvorbu a významný vliv mají také na stav kůže, vlasů a nehtů – pokud vás tedy trápí jejich kvalita, sáhněte po těchto chutných oříšcích. Para oříšky obsahují velké množství selenu a díky tomu se označují za oříšky, které jsou skvělou a chutnou prevencí proti vzniku rakoviny a nádorových onemocnění.

Tak jako se vším, ani s oříšky se to samozřejmě nesmí přehánět. Doporučuje se konzumovat pouhou hrstku denně. Vzhledem k tomu, že do dlaně se moc para oříšků nevejde, jde asi o tři oříšky denně. Tak málo stačí k tomu, abychom se udržovali v dobré kondici a byli zdraví.

pexels-photo-625422

Výživná a zdravá svačinka

Oříšky obecně se považují za velmi chutnou a zdravou svačinku. Navíc vám velmi rychle dodají energii. Ořechy je dobré střídat, protože každý druh ořechů je pro nás prospěšný a je zdravý. Oříšky jsou populární také proto, že obsahují zdravé tuky a jsou výživově hodnotné. Rychle z nich tak můžeme načerpat zdravou energii – výborně se hodí jako svačinka do práce, kde potřebujete několik hodin v kuse denně podávat skvělé a stoprocentní výkony.

Myslete na sebe a na své zdraví.