Není nad dům na kolečkách

Když chce člověk začít bydlet, potřebuje – pokud nějakou tu vhodnou nemovitost nezdědil, nevyženil nebo jinak levně nezískal – především velkou spoustu peněz. Protože ani koupě hotové nemovitosti, ani její stavba, nejsou žádnou lacinou záležitostí.
Jenže kde takové peníze vzít, že? Zejména pokud je takový zájemce mladý, krátce po škole a teprve nedlouho pracující, takže dosud neměl takové příjmy, aby si z nich ty nejednou i miliony našetřil. A když nemá třeba rodiče, kteří by mu na tento účel dali nebo aspoň půjčili, když se vzhledem ke svému postavení doposud nemůže ani obrátit se žádostí o půjčku na nějakou banku, protože je předem nad slunce jasné, že by byl nedůvěryhodný a nevyhověli by mu tam.
mobilní dům na pláži
Z právě přečtených řádků by to mohlo vypadat tak, že onen člověk prostě bydlet nebude. Že bude odsouzen k životu ve svém pokoji u rodičů, případně v nejlepším případě v nějakém skromném a přesto drahém podnájmu spojeném s nutností se vždy po uplynutí dohodnuté doby odstěhovat zase někam jinam.
Ale věřte, že tomu tak není. Protože i pro lidi, kteří mají hlouběji do kapsy, se nějaké to řešení najde. A nelekejte se – takovým řešením nemyslím žádnou zdiskreditovanou ubytovnu plnou nepřizpůsobivých spoluobčanů, které nikde jinde nechtějí.
Ani takový člověk, jenž na vlastní nemovitost nedosáhne nebo se mu podobné bydlení z nějakého důvodu nezamlouvá, nemusí zůstat na ulici. A ani vy sami .
Vlastní dům totiž může mít každý. Pokud mu tedy nevadí, že jde o dům tak jaksi poněkud specifický. Že jde o „dům na kolečkách“. Tedy o celoroční mobilní dům.
moderní mobilní dům
Podobné mobilní domy sice máme doposud ve své hlavě spojené hlavně s představou vozidel určených ke krátkodobému bydlení o dovolené, ale nemusí tomu být nezbytně tak. Protože dnes už se tyto stávají i alternativou k běžným stavbám.
Mobilní domy současnosti už totiž skýtají veškeré pohodlí, jaké lze očekávat i od klasických domů a bytů, člověku tu nechybí nic z toho, co je u běžného bydlení obvyklé.
A je tu i leccos navíc. Namátkou si zmiňme třeba
a) velmi příznivou cenu tohoto bydlení
b) nízké náklady na provoz takovéhoto domu
c) možnost bydlet leckde a snadno se kdykoliv přestěhovat jinam
d) moderní vzhled interiéru
Jde tak už jenom o zvyk. A přistoupíte-li k pořízení si podobného domu, snadno získáte příjemné bydlení. Klidně i uprostřed zahrady a s terasou. Za peníze, za které byste nikdy žádný srovnatelný byt či dům nesehnali.