Nástrahy internetu

Každý z nás používá internet, vlastně žijeme online. Nakupujeme, prodáváme, propagujeme různé věci, nejen pracovní, reklamní především osobní! Osobní profily, jak na sociálních sítích, tak v nákupních portálech a internetovém bankovnictví. Jsme všude online, ale občas si neuvědomujeme, že nás internet může ohrozit v mnoha ohledech.
binární systém
„Počítačový“ virus
Počítačový virus je vlastně program, který se může šířit do našeho počítače, telefonu nebo tabletu bez našeho vědomí.  Některé viry mohou být ničivé, mohou nám mazat soubory a důležité dokumenty z našeho zařízení nebo jsou viry „otravné“, zobrazují se nám věci, které nás obtěžují. Počítačový virus se nám muže dostat do našeho zařízení navštívením „nakažené“ stránky nebo stažením zavirovaného souboru. Chraňme se tedy programy, které brání proniknout virům do našeho zařízení.
zlé monstrum

Ochrana osobních údajů
Osobní profily by neměli obsahovat naše osobní neboli identifikační údaje, především rodné číslo. Zneužít se dá opravdu cokoliv, podle rodného čísla zjistíme mnoho věcí.  Telefonní číslo zadávejme jen v případě, že nám nevadí telefonáty od bankovních společností, různých průzkumníků trhu nebo společností co se nám snaží vnutit nějaký produkt nebo výrobek. Chraňme své osobní údaje, dnešní internetový svět nám může ublížit.
Bankovní údaje
Opatrně na internetové bankovnictví nebo platby online pomocí naší platební karty. Nikdy neukládejme naše přihlašovací údaje ani čísla účtů a čísla platebních karet. Počítačoví zlodějové jsou všude a dokáží využít uloženou bankovní kartu k vykrádání našeho účtu.
 
Nechceme-li, aby naše osobní, bankovní a jiné citlivé údaje padly do špatných rukou, neukládejme je ani nikde nezveřejňujme. Chraňme své soukromí a dokumenty, zabezpečujme své přístroje, které připojujeme k síti, správným antivirovým programem!