Klimatizace vám může prodloužit život


Někteří lidé si pořizují klimatizaci v Brně https://www.sunus.cz/klimatizace, aby zvýšili svůj bytový komfort a cítili se doma jako v bavlnce. A možná si neuvědomují, že se tu jedná především o lidské zdraví, a že využívání klimatizace v Brně vyžaduje určitá pravidla.

Nejdůležitější je spánek

Lidský organismus se dokáže přizpůsobit i vyšším teplotám, pokud nejde o příliš rychlý, skokový nárůst, ovšem jen stěží si poradí v nočních hodinách v průběhu spánku. Vysoké noční teploty mohou být příčinou přerušovaného spánku a ráno pak budete rozlámaní a neodpočatí. Jinými slovy, jestliže se v noci nevyspíte, druhý den se vám bude špatně čelit letnímu horku mimo domov, tam, kde nemáte klimatizaci, např. na ulici, při práci v garáži, při cestě do zaměstnání městskou dopravou atp.

klimatizace v domě

Lidé nemocní, senioři, malé děti a těhotné ženy

Tito lidé bývají fyzicky oslabení a organismus si velmi obtížně přivyká na nezvykle vysoké teploty. Klimatizace by tedy měla být v provozu zejména tam, kde se pohybují tito jedinci. Pokud máte někoho takového v rodině či v příbuzenstvu, nebo v okruhu vašich známých, můžete naznačit, jak důležité je chránit se před extrémním letním vedrem buď klimatizovaným prostředím, anebo omezením fyzické aktivity zejména ve venkovním prostředí. Těmto lidem byste také mohli pomáhat s nákupem, aby nemuseli vycházet ven, anebo zajistit nákup prostřednictvím vhodného e-shopu s dovážkou zboží až domů.

klimatizace v bytech

Příliš nízká teplota

Nezapomínejte, že pokud se pohybujete střídavě v klimatizované místnosti, a střídavě venku, kde panují tropická vedra, měli byste dodržet maximální rozestup teplot v obou prostředích do hodnoty 5 stupňů Celsia. Tedy např. pokud je venku 33 stupňů Celsia, uvnitř by nemělo být méně, než 28 stupňů Celsia. Pokud byste toto podcenili, mohlo by dojít k šokovému stavu a ohrožení zdraví a někdy i samotného života.