Jak koncipovat letní dovolenou v Mikulově 2020

Letní dovolená v Mikulově 2020 Mikulov Galant se může proměnit v úžasný zážitek. Jistě nám dáte za pravdu už jen při pouhém pohledu do podrobnější mapy, která vám odkryje ta nejkrásnější přírodní bohatství a památkové objekty, s nimiž se nikde jinde nesetkáte. Kromě tradice vinařství tu lze obdivovat zámek Lednice, rozsáhlý krajinný park vybudovaný Lichtenštejny na konci 19. století, ale to není vše, proč se právě sem vydat na dovolenou:

město Mikulov

Cyklotrasy – pro jízdní kola jsou tu ideální terény, většinou vedou po rovině, nebo jen do mírného stoupání, což vyhovuje rodinám s malými dětmi a lidem, kteří zrovna nepatří k adrenalinovým bikerům. O adrenalin tu ovšem nejde, cílem je poznat tamní krajinu a ta opravdu stojí za to, abychom nikam nespěchali a neměřili na stopkách čas, za jak dlouho ujedeme deset kilometrů. Nejpěknější značené cesty pro cyklisty vedou napříč Lednicko-valtickým areálem.

Pěší výlety – kdo si rád ráno přivstane, není lenivý a miluje turistiku, jistě si přijde na své v kopcích Pálavy. Výrazné vápencové pohoří s dalekými rozhledy do okolní krajiny patří k nejkrásnějším zážitkům, které si lze na jižní Moravě dopřát. Nenechte si ujít Svatý kopeček, jeskyni Na Turoldu, Sirotčí hrádek, Děvičky (Dívčí hrady) a Děvín.

zámek Mikulov

Koupání ve volné přírodě – v letním období za slunečného počasí vás to bude táhnout k vodě. Máte ji poměrně blízko, přehrada Nové Mlýny je od Mikulova vzdálena jen několik kilometrů, a jestliže máte zájem o koupání na Slovensku, k Slnečným jazerám je to po dálnici k městu Senec zhruba padesát kilometrů, což obnáší necelou hodinu jízdy autem.

Výlety autem – když už jsme tu naznačili cestování osobními vozidly, ta jsou pro výlety do okolí rovněž využitelná. Naplánujete-li si pobyt v této podmanivé krajině alespoň na týden, můžete ji porovnat s příhraničním Rakouskem, s výlety do Bratislavy, do vinařské oblasti Modra – Pezinok anebo jízdu protáhnout až do Maďarska, třeba k Balatonu. Většinou se jede po dálnici, což výrazně zkracuje přepravní čas, takže na svých cestách toho můžete hodně vidět a prožít.